”Van Persie’den başka bir ihtiyacımız yok”

0
143
views

Feyenoord Teknik Direktörü Giovanni van Bronckhorst, Hollanda basınına Robin van Persie hakkında dikkat çeken ifadeler kullandı.

Robin van Persie’nin 1,5 yıl sözleşme imzalayacağı Feyenoord’un patronu Van Bronckhorst, Hollandalı yıldızın saha dışında da kendileri için önemli olduğunu söyledi.

Van Bronckhorst, Van Persie’nin eksikleri olduğunu belirtirken, ”Van Persie, tamamen antrenmanlı bir şekilde gelmiyor. Dubai’de tatilini bitirdikten sonra Hollanda’ya geldi. Her gün antrenman yapıp, yeni bir serüvene başlayacak” dedi.

”KUYT’TAN SONRA VAN PERSIE ROL MODELİMİZ”

Başarılı çalıştırıcı Van Persie’nin de Kuyt gibi bir yol model olduğunu söylerken ”Van Persie hakkında düşünüklerimi herkes biliyor. Yazın da transfer etmek istedik ama olmadı. Her takımda bir rol modeli vardır. Dirk Kuyt da son iki senedir bizim rol modelimizdi. Eğer Kuyt ve Van Persie gibi futbolcular bir şey diyorsa, tamamen doğrudur” ifadelerini kullandı.

”VAN PERSI DIŞINDA BİR İHTİYACIMIZ YOK”

Hollandalı yıldızın saha dışında da kendileri için önemli olduğunu dile getiren Bronckhorst ”Persie, forvet ve 10 numara olarak oynayabilir. Harika yetenekleri var. Sadece saha içi değil, saha dışında da çok önemli bir karakter. Van Persie dışında birisine ihtiyacımız yok. Rekabeti arttıracak, futbolcuların daha iyi olmasını sağlayacak’‘ şeklinde konuştu.

Aynı zamanda Hollanda basınında yer alan haberde Robin van Persie’nin 21 Ocak’ta Ajax ile oynanacak maçta sahada olabileceği belirtildi.

superFB mobil uygulamasıyla spor haberlerine herkesten önce ulaşmak için tıklayın

Söz sizde