Kocaman’dan mesaj var; “Formanın hakkını verin”

0
234
views

Sezon başından bu yana beklenmedik puan kayıpları yaşayan Fenerbahçe, çıkışı sarı-kırmızılı rakipler karşısında arayacak. 

Bu hafta renkleri sarı-siyah olsa da maçlara sarı-kırmızı çıkan Malatya deplasmanında olacak Kanarya, ardından Kadıköy’de Galatasaray’ı misafir edecek. 

Devamında ise Kayseri’de boy gösterecek. En ufak bir kayıp lükslerinin olmadığını belirten teknik direktörümüz Aykut Kocaman, oyuncularına 9 puan hedefi koydu. Oyuncularıyla yaptığı toplantıda “Bu seriden firesiz çıkmamız halinde yeniden şampiyonluktan bahsedebiliriz” vurgusu yapan Kocaman, “Artık kırılma maçları oynuyoruz. Yakalayacağımız seri hem farkı kapatmamızı hem de camia da bütünleşmeyi sağlar. Gereğini yapmaya mecburuz” uyarısında bulundu.

Bir maçtan fazlası

Puan kaybı halinde şampiyonluk yarışının dışında kalacaklarını hatırlatan Kocaman, “Gereğinden fazla hata yaptık ve kredimiz yok. Herkes üzerine düşenden fazlasını yapmak zorunda. Sorumluluk alın ve Fenerbahçe formasının hakkını verin” derken Malatya’nın hafife alınmayacak bir rakip olduğunun altını çizdi. 

Özellikle Boutaib’e dikkat etmeleri gerektiğini belirten Kocaman, “Ligin en fazla hava topu kazanan forvetinden bahsediyoruz. Yaptığımız basit hataları tekrarlamamız halinde bedeli ağır olur” derken, “Malatya mücadelesi bir maçtan çok daha fazlası” hatırlatması yaptı. Tecrübeli teknik adam, lider olarak belirlediği Giuliano ile de özel bir görüşme yaparken, oyuncularından sambacıya ayak uydurmalarını istedi.

superFB mobil uygulamasıyla spor haberlerine herkesten önce ulaşmak için tıklayın

Söz sizde