Kocaman: “Hakem izin vermedi…”

0
225
views

Fenerbahçe’de Galatasaray beraberliğinin faturası hakem Bülent Yıldırım’a kesildi.

Ekibiyle maçı değerlendiren teknik direktör Aykut Kocaman, takımın iyi oynadığını, beklentileri büyük ölçüde karşıladığını tespit etti.

Kocaman özellikle verilmeyen penaltılardan yakındı ve bunun maçın kaderini tayin ettiğini ifade etti. Sarı-lacivertlilerin teknik patronu, “Biz her şeyi düzgün yaptık ama hakem kazanmamıza izin vermedi. Karşılaşmayı doğru yöneten bir hakem olsa mücadeleyi kazanırdık” ifadesini kullandı. 

GOL OLMAZSA HAMLE YAPACAKTI VE….

Maç öncesi yapılan analizde, hücum hattı oldukça güçlü olan ve yetenekli oyunculara sahip olan Galatasaray’a gol pozisyonu verilmemesi önemliydi. Son 20 dakikada alınan riskler sonrasında Cim-Bom’un fırsat yakaladığı belirlendi.

Teknik direktör Kocaman, çıkardığı kadro ile oyunun üstünlüğünü almak istedi. Yapılan planlamada, gol bulunamazsa hamleler gelecekti. Nitekim önce Alper ardından da Valbuena oyuna girdi. Sarı-lacivertliler, bu ikilinin dahil olmasıyla net fırsatlar yakaladı. 

Karşılaşmayı yeniden izleyen teknik heyet, maçın analizini de detaylı olarak yapmaya başladı. Karşılaşmada nüanslara inilerek atlanan eksikler tek tek tespit edilirken, Kayseri maçının taktiğinde bunlar detaylı bir şekilde göz önünde bulundurulacak.

Aykut Kocaman’ın sözleri Hürriyet Gazetesi’nde şu şekilde yer aldı;

Aykut Kocaman, 0-0 sona eren Galatasaray derbisi sonrası hakem Bülent Yıldırım’a son derece öfkeliydi. Basın toplantısı sonrası yardımcılarıyla maçın değerlendirmesini yapan Kocaman, hakem Yıldırım’ın kritik pozisyonlarda verdiği kararlarla skora tesir ettiğini savundu ve sert eleştirilerde bulundu. Tecrübeli teknik adam, görüşlerini şöyle dile getirdi…

‘DERBİDE TAKIMIM HER ŞEYİ YAPTI’

“Denk takımların mücadelesiydi. Bu seviyedeki ekiplerin maçlarında skoru çok küçük nüanslar belirler. Üç penaltımızdan sadece biri dahi verilse ya da 46. dakikada Fernando’ya kırmızı kart çıksa her şey farklı olurdu. Hakemler o küçük nüanslarda hep aleyhimize kararlar veriyor.”

Aykut Kocaman, derbide takımının her şeyini verdiğini, sadece ufak tefek hatalarının olduğunu belirterek, sözlerini şöyle sürdürdü…

‘BUNLARA HATA DEMEK SAFDİLLİK OLUR’

“Biz takım olarak ne gerekirse yaptık. Hakem bir tane penaltıyı verse 1-0 öne geçecektik ve tüm oyunun akışı değişecekti. Bu düzeydeki maçlarda bunlar çok önemli. Ama izin vermiyorlar. Hakem belli ki maçı berabere bitirmeye gelmiş. Bunu da başardı. Bu tip hakem kararlarını sadece ‘hata’ olarak nitelendirmek biraz safdillik olur. Geçen senelerde benzer şeyler oldu. Özellikle benim dönemlerimde bu hatalar yoğunlaşıyor.”

superFB mobil uygulamasıyla spor haberlerine herkesten önce ulaşmak için tıklayın

Söz sizde