Kocaman: “Kendimi bile yedek bıraktım”

0
204
views

Fenerbahçemizde Mathieu Valbuena polemiği aylardır sürüyor… Kimilerine göre oyuncu hazır olmadığı için oynatmayan teknik direktörümüz Aykut Kocaman haklı, kimilerine göre ise Kocaman’ın Valbuena’ya göre takım kurup ondan en iyi şekilde faydalanması gerekiyor. Tartışma sezon sonuna kadar devam edecek gibi gözüküyor. Kocaman’ın bu konuya getirdiği açıklama ise hayli ilginç…

SİSTEMİ ONUN ÜZERİNE KURDUK

Aykut Kocaman, geçtiğimiz günlerde yakın çevresiyle yaptığı bir sohbette bu konuya değindi. Tecrübeli teknik adama “Fenerbahçe’de Valbuena’ya göre sistem kurulamaz mı?” şeklinde sorular yöneltildi. Kocaman sezonun ilk yarısında Osmanlıspor maçına kadar sistemin tamamen Valbuena’ya göre kurulu olduğunu, ancak gereken verimi alamadıklarını söyledi.

SADECE ONA ÖZGÜ DEĞİL

Valbuena’nın ne zaman oynayacağı yönündeki sorulara ise Kocaman, “Ben hazır olmadığına inandığım oyuncuyu asla ilk 11’de oynatmam. Bu sadece Valbuena’ya özgü bir durum değil. Ben İstanbulspor’da antrenör-futbolculuk yaptım. Kendimi 1 kez bile 11’e yazmadım. Çünkü fiziksel olarak iyi durumda değildim. Oynayabileceğim dakika sahada kalmayı tercih ettim” yanıtını verdi.

VALBUENA OLMAYINCA…

Mathieu Valbuena, bu sezon 26 lig maçının 15’inde 11’de sahaya çıktı. Fenerbahçe bu maçların 5’ini kazanırken, yüzde 33.3’lük galibiyet oranı yakaladı. Valbuena’nın 11 oynamadığı 11 maçta ise 8 galibiyet 2 beraberlik 1 mağlubiyet aldı. Valbuenasız Fenerbahçemizin galibiyet oranı ise yüzde 72.7 oldu. Valbuena’nın, ligin kalan bölümünde 11’de şans bulması zor gözüküyor.

GÜRCAN BİLGİÇ DİYOR Kİ

Teknik Direktörümüz Aykut Kocaman hakkında ‘yıldız düşmanı’ gibi garip eleştiriler yapanlar var. Aslında en güzel analizi yapmış. İstanbulspor’da futbolcu-antrenörken yeterli görmediği için kendini yedek bırakan bir kişiden bahsediyoruz. Elbette takım çıkarları için en doğru kararı verirken oyuncunun ismine değil, performansına, potansiyeline bakmak gerektiğini ifade ediyor. Aslında ‘Kendimi bile yedek bıraktım’ cümlesi Aykut hocanın oyunculardan ne istediğini net bir şekilde gösteriyor.

AYKUT KOCAMAN’A İHTAR

Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu, Galatasaray derbisi sonrası Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım ve teknik direktör Aykut Kocaman’a açıklamalarından dolayı ihtar cezası verdi. Derbide kötü tezahüratın 7. tekrarından ötürü Fenerbahçe ‘ye 300 bin TL ve bazı tribünlerdeki taraftarların kartlarının da bloke edilmesi kararı çıktı. Atiker Konyaspor Teknik Direktörü Sergen Yalçın’a da 1 maç ceza verildi.

superFB mobil uygulamasıyla spor haberlerine herkesten önce ulaşmak için tıklayın

Söz sizde