Oğuz Kaan’a Ada’dan dev talip

0
235
views

Fenerbahçemizin genç oyuncusu Oğuz Kaan Güçtekin’e Manchester City’nin ilgisi sürüyor. İngiliz ekibinin, 18 yaşındaki ön libero için sezon başında yaptığı teklifi yinelediği belirlendi.

City’li kurmayların, “Oğuz’u uzun zamandır izliyoruz. Guardiola’nın da ilgisini çekiyor” dedikleri ve başka bir takıma satılması halinde kardan yüzde 20 pay önerdikleri ifade edildi. Manchester City’nin Hollanda’ya kiralayıp, daha sonra 14 milyon euro’ya Villarreal’e sattığı Enes Ünal’da olduğu gibi Oğuz Kaan için de benzer plan yaptığı belirtiliyor. Ancak başkan Aziz Yıldırım’ın genç oyuncunun satışına hala soğuk baktığı öğrenildi..

Aziz Yıldırım daha önce ‘Oğuz için Manchester City 5 milyon euro teklif etti, satmadık’ demişti.

Ön libero oynayan Oğuz Kaan, bu sezon 6’sı ligde, 5’i kupada olmak üzere 11 maçta 572 dakika görev yaptı.

OĞUZ KAĞAN KİMDİR?
RÖPORTAJ: 4 OCAK 2018

Fenerbahçeli futbolcu Oğuz Kağan Güçtekin, “Koyu bir Fenerbahçe taraftarıyım” dedi. 

Fenerbahçe Gazetesi’nin sorularını yanıtlayan Oğuz Kağan Güçtekin’in 169’uncu Ocak sayısında yapılan röportajı şu şekilde:

-Futbol hayatına nasıl başladın?
“Ben futbola İzmir futbol okulunda başladım. Babam da eski bir futbolcuydu. Orada hocam benim geleceğimle ilgili çok güzel şeyler söyledi. Sonra da babamın görevi icabı İstanbul’a geldik. Burada 8 yaşında Fenerbahçe Futbol Okulu’na kaydoldum. Sonrasında minik takımdan diğer üst branşlara sonrasında U-21 ve de şimdi Fenerbahçe Futbol A Takımındayım.”

“FENERBAHÇE’NİN KOYU BİR TARAFTARIYIM”

-18 yaşında bir futbolcu olarak Fenerbahçe gibi büyük bir takımdasın. Bu duyguyu bize anlatır mısın?
“Bu tarifi mümkün olmayan bir duygu. Ben söylediğim gibi küçüklüğümde İzmir’de yaşıyordum ve küçüklüğümden beri aynı zamanda Fenerbahçe’nin koyu bir taraftarıydım. İstanbul’a geldiğimizde Fenerbahçe’nin maçlarını tribünlerden takip ederken şimdi burada kulübün içerisinde bir sporcu olarak her şeyin en iyisini yapmaya çalışıyorum. Çocukluğumdan beri hayal ettiğim yerde olmanın bana verdiği mutluluk kulübüm için verdiğim gayrette büyük bir rol oynuyor.”

“ALTYAPININ BİZLERE KATKISI TARTIŞILAMAZ”

-Sence altyapıdan gelen bir futbolcu için buranın katkıları nelerdir?
“Bizim altyapımız diğer bütün takımların altyapılarından farklı bir çalışma sistemine sahip. Milli takımlarda olan Galatasaraylı ve Beşiktaşlı arkadaşlarım ile birlikte çalıştığımda aradaki farkı daha iyi görüyorum. Fenerbahçe’de yaptığımız çalışmalar çok daha kapsamlı. O nedenle altyapının bizlere katkısı tartışılamaz.”

-Her genç futbolcunun ideali A takımda oynamaktır. Konya’da ilk 11’de sahaya çıktın. Neler hissettin?
“Hislerimin tarifi yok gerçekten. Aykut Hoca bana güvendi ve oynattı ben de elimden gelenin en iyisini yapmaya çalıştım. Hislerimi çok açığa vurmam ama sahaya çıktığımda üzerime düşen görevi layıkıyla yapmaya çalışıp hocamın bana tanımış olduğu bu fırsatı en iyi şekilde değerlendirmek için elimden geleni yapmaya gayret ettim diyebilirim.”

-Bir orta saha oyuncusu olarak artıların ve eksilerin sence nelerdir?

“Ben mücadeleci bir oyuncuyum, sahada elimden gelenin en iyisini yapmaya çalıştığımı ve çok daha fazla koştuğumu söyleyebilirim. Onun dışında topla biraz daha iyi olmam gerekiyor. Günümüz futbolunda orta saha oyuncularından mücadele etmelerinin yanı sıra saha içinde daha yaratıcı ve oyunu rahatça kurabilecekleri bir performans bekleniyor. Bu yüzden saha içinde verdiğim mücadelenin yanı sıra biraz daha dikine oynamam gerektiğini düşünüyorum.”

-Aykut Kocaman’ın genç oyuncular üzerinde ki ilgisi çok fazla. Sen bu konuda ne düşünüyorsun?
“Elimden gelenin en iyisini yapıp hocamın bana tanımış olduğu fırsatları çok iyi bir biçimde değerlendirmek için çalışıyorum.”

“EMRE BELÖZOĞLU’NU KENDİME ÖRNEK ALIYORUM”

-Oyun tarzını düşündüğünde kimi örnek alıyorsun. Yerli ve yabancı olarak idolün kim?
“Açıkçası benim küçüklüğümden beri kendime örnek aldığım oyuncu Emre Belözoğlu’dur. Kendisini, saha içindeki tekniğinin yanı sıra ortaya koyduğu mücadele ve hırsından dolayı hep örnek aldım. Onun saha içerisinde ki rolünü anlayabiliyorum ve hayranlık da duyduğumu söyleyebilirim. Kendisiyle saha dışında da tanışma fırsatı buldum. Çok iyi karakterli ve kibar bir insan. Tüm bu gözlemlerim ve deneyimlerimin doğrultusunda Emre ağabeyin kendime örnek olarak alabileceğim en iyi futbolcu olduğunu düşünüyorum.”

-Ahmethan, Samed ve Yiğithan gibi diğer genç oyuncularımızın formları hakkında ne düşünüyorsun?

“Ahmethan, Samed ve Yiğithan altyapıda beraber ter döktüğüm arkadaşlarım. Onların performanslarının üstüne koyarak ve form grafiklerini yükselterek antrenmanlarda ellerinden geleni yapıp Aykut Hoca’nın maçlarda kendilerine şans vermesi için gayret ettiklerini biliyorum.”

-Gelecekteki hedeflerin nelerdir?
“Açıkçası bugün baktığımda hayal ettiğim yerde, sevdalısı olduğum kulübün A Takımı’nda yer almaktayım. Ama gelecek için en büyük hedefim Fenerbahçe A Takımı’nın kaptanlığını yapmak ve uzun yıllar bu formaya hizmet etmek olacaktır. Sonrasında ise İngiltere Premier Ligi’nde forma giymek gibi bir hedefim var diyebilirim.”

“TARAFTARIMIZ BİZLERİ DESTEKLEMEYE DEVAM ETSİNLER”

-Son olarak taraftarımıza ne gibi bir mesajın vardır?
“Fenerbahçe tribünlerinin içinden gelen fanatik bir Fenerbahçeli olarak onlara söylemek istediğim, bizi desteklemeye devam etmeleri.”

superFB mobil uygulamasıyla spor haberlerine herkesten önce ulaşmak için tıklayın

Söz sizde