Hasan Ali: “Çalışmalarımın meyvesini aldım”

0
220
views
Mircea  Lucescu döneminde ilk kez A Milli Takım’dan davet alan Hasan Ali Kaldırım, Ay-yıldızlı formayı yeniden giymenin mutluluğunu yaşıyor. 

11’de başladığı İrlanda Cumhuriyeti maçının ardından konuşan tecrübeli sol bek, Milli Takım’da yaşanan değişimi olumlu bulduğunu söyledi.

İşte Hasan Ali Kaldırım’ın açıklamaları;

“Milli Takım’a çağrıldığım için çok mutluyum. Formama hasret kalmıştım. Açıkçası son haftalarda çalışmalarımın meyvesini aldığımı düşünüyorum. Ülke olarak yeni bir jenerasyonla karşı karşıyayız. Genç oyuncuların kattığı hava çok olumlu. İlk kez onlarla birlikte oynadım. İyi bir performans sergiledik. 

‘DAHA DA GELİŞİRLER’

Hocamızın bu jenerasyonla iyi bir takım kuracağına inanıyorum. Aramızda yabancılık çeken oyuncu yok. Bu ekibin uzun yıllar iyi iş çıkaracağını düşünüyorum. Sabırlı olmalıyız. Bugünden yarına her şey değişemez. Bu genç arkadaşlarımızın tecrübe kazanmasıyla daha iyi olacağımıza inanıyorum. Gençlerimiz kaliteli ve düzgün insanlar. Hepsinin önü açık.

Yurt dışında bizi temsil eden Cenk, Enes ve Cengiz, Avrupa’da oynamakla doğru tercih yaptı. O liglerdeki futbol bize göre tabii ki farklı. Daha taktik ağırlıklı bir oyun oynanıyor. Çok da disiplinliler. Fiziki anlamda hepsi gelişecektir. Bu durum aynı zamanda bizim için de bir avantaj. Elimizden geldiğince Türk futbolcusunun yurt dışında oynaması istiyorum.”superFB mobil uygulamasıyla spor haberlerine herkesten önce ulaşmak için tıklayın

Söz sizde