Obradovic: “Avrupa’nın en iyilerinden”

0
158
views

Fenerbahçe Doğuş Başantrenörü Zeljko Obradovic, FB TV’de sezonu değerlendirdi ve Baskonia eşleşmesine değindi.

Baskonia eşleşmesine değinen Obradovic, “İlk hedefimiz saha avantajını yakalamak ve güzel basketbol oynamaktı. İyi iş yaptığımızı düşünüyorum. Taraftarımız önünde oynayacağımız için mutluyum. Sezonun en önemli bölümündeyiz, playoff oynayacağız. Herkes avantaja sahip olmak ister. Rakibimiz iyi bir takım. İyi başlamadılar ama şu anda iyi durumdalar. Birçok maçta savunmayı iyi yapıyoruz ama sonra hızlı hücumla sayı elde etmemiz gerekiyor.” dedi.

FIBA’nın milli maçları sezon içine almasına tepki gösteren deneyimli koç, “Milli Takım maçlarının sezon içine alınması normal değil. Bu oyuncuları zorluyor. Birçok federasyonda da eski oyuncular var, onlara sormak lazım aslında siz ne yapardınız diye. Oyuncular bir araya gelip konuşmalı. Antrenörler, gazeteciler için kolay ama acı çeken oyuncular. Oyuncular birliği kurulmalı. NBA’den hiçbir oyuncu çağrılmıyor, EuroLeague’den de çok oyuncu gitmiyor. Anlaşmaya çalışmayan kurumlar olduğu sürece, bu basketbol için zor bir durum.” ifadelerini kullandı.

“VESELY VE NUNNALLY EN İYİLERDEN”

Vesely, Nunnally ve Ahmet’in performansı için görüşlerini aktaran Obra, “Vesely benim için Avrupa’da bu pozisyondaki en iyi oyuncu. Çok daha büyük istekle oynuyor geçen sezonla bile kıyaslarsak. Belki yazın yaşadığı bir olay ona destek olmuş olabilir. O yüzden özel bir kişi, teşekkür etmemiz gerekiyor. Nunnally herkesin şutör olarak kalitesini gördüğü bir oyuncu, Avrupa’nın en iyilerinden. Diğer şeylerini de geliştirmeli ve en iyi şutör değil de, en iyi oyunculardan biri olmalı. Bunun farkında, hep konuşuyoruz. Şu anda bir adım daha atıp o seviyeye gelebilmek için doğru noktada. Ahmet Düverioğlu da önemli bir oyuncu. Her maç onun için bir fırsat. Her maçı farklı motivasyonla oynamaması gerekiyor. Ahmet ve bütün oyunculara sorarım. Hedefin nedir? Gelecekte ne yapmak istiyorsun? Hangi seviyede olmak istiyorsun? Ahmet düzgün, dürüst bir insan ve onu çok seviyorum. Onun da adımı atması lazım, oyunumuz için çok önemli. Çok sıkı çalışıp, gelişmeye devam etmesi gerekiyor.” diye konuştu.

Saha içindeki agresif görüntüsüne rağmen mutlu olduğunu söyleyen Obradovic, “Çok mutluyum, sahada da mutluyum. Tabii ki farklı bir görüntü sergiliyorum ve insanlar şaşırıyor ama saha içinde işinize saygı duymanız gerekiyor, rakibe saygı duymanız gerekiyor.” mesajını paylaştı.

superFB mobil uygulamasıyla spor haberlerine herkesten önce ulaşmak için tıklayın

Söz sizde