Fenerbahçe’de Valbuena’nın kaderi seçime bağlı!

0
236
views
Fenerbahçemizde Teknik Direktör Aykut Kocaman ile Fransız futbolcu Mathieu Valbuena’nın yolları sezon sonu ayrılıyor. 

Başkan Aziz Yıldırım’ın yeniden seçilmesi halinde teknik kadroda değişime gitmeyeceğini açıklaması takımda yer bulamayan Valbuena’yı sarı-lacivertli ekipten kopma noktasına getirdi. Haziran ayında yapılacak genel kurul sonrası Kocaman’ın durumu netleşecek. Deneyimli teknik adamın takımda kalması durumunda Fransız futbolcu kulüple bağlarını koparacak. 

Disiplin sıkıntısı

Benzer şekilde Kocaman da takımda kalması durumunda Valbuena’nın yeni sezonda sıkıntı yaratacağını düşünüyor. Çok beğendiği tecrübeli oyuncunun beklentilerin aksine çok daha farklı bir profil çizmesi, saha içinde taktik disiplinden sürekli uzaklaşması ayrılığı kaçınılmaz hale getirdi. 

İkili arasındaki sıkıntı takım içinde de hissediliyor. Kendisini yıldız oyuncu kategorisinde değerlendiren ve takımın lideri olarak gören Valbuena saha içinde daha fazla bireysellik ve özgürlük istiyor. Kocaman’ın sisteminde kimseye ayrıcalık olmadığı için yeni sezonda daha büyük bir problemle karşı karşıya kalınabilir. Bu nedenle seçim sonucu ve ligdeki durum ne olursa olsun iki isimden birinin gitmesi kesin gibi gözüküyor. 

Hiç taviz vermedi

Aykut Kocaman’ın dikkat ettiği en önemli konulardan biri takımın yapısının ve huzurunun bozulmaması. Hatta bu nedenle sezon başı Emenike gibi ilk dönemde kendisinin aldırdığı bir isme bile şans vermedi. Saha dışındaki hareketleri ve takım kimyası için sıkıntı yaratabilecek bir profil çizmesi sebebiyle deneyimli çalıştırıcı risk almadı ve futbolcuyu takımdan gönderdi. Benzer şekilde Wiel ve Volkan Şen için de aynı tespit yapılmış ve bu isimler kampa dahi katılmamıştı.superFB mobil uygulamasıyla spor haberlerine herkesten önce ulaşmak için tıklayın

Söz sizde