Fenerbahçe’nin bitmeyen ‘yıldız’ sorunu!

0
245
views
Fenerbahçemizde son dönemde yıldızların yaşadığı sorunlar dikkat çekmeye başladı. Sarı-lacivertlilerde, özellikle son yıllarda yıldız futbolcuların teknik heyetlerle problemleri öne çıkıyor.

2012-13 sezonunda Alex de Souza ile Aykut Kocaman arasındaki yedek kalma ile alakalı gerilimli dönem son yılların en çok konuşulan olayı oldu. Alex’in ayrılmasıyla biten sorunlar, 2014-15 sezonunda bu kez bir başka Brezilyalı futbolcu Diego Ribas’la görüldü.

Dönemin teknik direktörü İsmail Kartal’ın yedek bırakmasından şikayetçi olan Diego’nun sorunu başkan Aziz Yıldırım’ın araya girmesiyle çözüldü. 2015-16 sezonunda bu sefer dünyaca ünlü futbolcu Robin Van Persie, Vitor Pereira ile gerilim yaşadı. Bir kez daha yedek kalma sorunu gündemdeydi. 

2016-17 sezonunda disiplinsiz tavırlarıyla kadro dışı kalan Van der Wiel, Dirk Advocaat ile sıkıntı çekti. Bu sezon da yine bir diğer flaş futbolcu Valbuena, yedek kalmasıyla alakalı Aykut Kocaman’ın kararından hoşnut değil.superFB mobil uygulamasıyla spor haberlerine herkesten önce ulaşmak için tıklayın

Söz sizde