Fenerbahçemizde kritik tarih 4 Haziran!

0
205
views

Fenerbahçe’yi 4 Haziran’dan itibaren yeni yönetimi zorlu bir süreç bekleyecek. Sezon açılışının yapılacağı temmuza kadar çözülmesi gereken 3 önemli konu var…

1 – Teknik direktör seçimi

Aykut Kocaman, yeni başkanı zor durumda bırakmamak için seçimden önce istifasını verecek. Aziz Yıldırım’ın yenide seçilmesi halinde, Kocaman’la yola devam etmesi bekleniyor. Ali Koç’un ise tercihinin yabancı bir teknik direktör olacağı konuşuluyor. Takım yeni sezon hazırlıkları için temmuz ayının başında top başı yapacak. Bu nedenle yeni yönetimin göreve gelir gelmez çözmesi gereken ilk konu, teknik adam seçimi olacak.

2 – Geleceği belirsiz oyuncular

Volkan Demirel’in sözleşmesi bitti. Kiralık olan Janssen ve Neto takımdan ayrılacak. Janssen’in yeniden kiralanması gündemde. Bekleneni veremeyen Carlos Kameni’nin ayrılması muhtemel. Yedek kaldığı için mutsuz olan ve Fransız basınına yaptığı açıklamalarda ayrılabileceğini söyleyen Valbuena’nın takımdaki geleceği de belirsiz. Yeni yönetimin bir an önce bu futbolcuların durumlarını masaya yatırması gerek.

3 – Transferde zaman az

UEFA’nın FFP sınırlamasını kaldırmaması halinde, transferde rahat bir şekilde hareket edilemeyecek. Devler Ligi’nde ilk maç 7-8 Ağutos’ta ancak yeni gelecek oyuncuların takıma adapte olması için de kampa yetiştirilmeleri gerek. İki yönetim de transfer konusunda çalışmalara başlamış durumda. Son dönemde Fenerbahçe ile adı en çok anılan isim Ahmed Musa. PSG’den ayrılan Ben Arfa ve Manchester United’lı Shaw da gündemde.

İç sahada sıkıntı büyük

Aykut Kocaman, Fenerbahçe’deki 4. sezonunda en kötü iç saha karnesini elde etti. Kadıköy’deki her maçtan sonra taraftara sitemde bulunan Kocaman, bu sezon evinden 37 puan toplayabildi.
Tecrübeli teknik adam, Kadıköy’de 2010-11 ve 2011-12 sezonlarında 45, 2012-13 sezonunda ise 38 puanı hanesine yazdırmıştı.

Cubuklu mobil uygulamasıyla spor haberlerine herkesten önce ulaşmak için tıklayın

Söz sizde