Ali Koç’tan Aykut Kocaman açıklaması

0
298
views

Fenerbahçe‘de yaklaşan seçim öncesinde başkan adaylarından Ali Koç, CNN Türk’te Hakan Çelik ile Hafta Sonu programına oldu.

Ali Koç, seçim öncesinde birçok konuda önemli açıklamalarda bulunurken, bir kez daha Aziz Yıldırım’a çağrıda bulundu.

Ali Koç, başkan seçilmesi durumunda teknik direktör Aykut Kocaman ile yola devam etmek isteyebileceğini ancak taraftarın beklentilerinden dolayı ayrılığın daha yakın olduğunu ima etti.

Ali Koç açıklamasında, “Aykut Hoca, bir hocadan fazlası. 3 Temmuz’u beraber yaşadık. O dönemde Aykut Hoca takımı motive etmek, çok zordu yani. Yobo’yu 6 dakika ile havalimanında imzaladık sözleşmesini. Aykut Hoca bu camianın değeridir, benim kalbimdeki yeridir. Çok isterdim devam etmek, devam edip etmeyeceğim yönünde de bir şey söylemiyorum. İstikrardan yanayım ama taraftarın bir beklentisi var. Camiadan öyle büyük bir beklenti var ki, bunu da göz ardı etmek istemiyorum. Seçilirsek düşünüp karar vereceğim”

İşte Ali Koç’un yaptığı diğer açıklamalar…

”Bu süreçte bana destek olan aileme çok teşekkür ediyorum. Ben tutkumun peşinden koşarım. Çocukluğumdan bu yana başkanlık hayalim var. Allah utandırmasın dedik ve buralara kadar geldik. Geçen sene 2 Nisan, ben 50. yaşıma bastım. Bu konuşmada bana böyle bir şey olamayacağını ifade etti. Ben kendisiyle konuştum, bu yoldan geri dönüş olmadığını söyledim. Sağ olsunlar sonuna kadar arkamda durdular. 7 gün kaldı, bakalım 7 gün sonunda ne olacak.”

”Fenerbahçe çok daha iyi yönetilmeyi hak ediyor. Ben de bu yüzden başkan olmak istedim.”

”Çok yer ziyaret ettik, kulüpleri ziyaret ettik. Türk futbolu çağın çok gerisinde kaldı. Baktığınız zaman sonuçları da ortada. Ben bir fark yaratabileceğimi düşündüm.”

”Biz ülke olarak bir sporcu fabrikası olabilecek nitelikteyiz. Ben önce Fenerbahçe’yi, sonra Türk futbolunu etkileyebileceğime inanıyorum.”

”KIZIM GELDİ, ‘BABA BİZ G.SARAY’DAN NEFRET Mİ EDİYORUZ?’ DEDİ”

”Kızım okula başladı, geldi ban ‘Biz Galatasaray’dan nefret mi ediyoruz?’ dedi. Dedim, ‘Nereden çıktı?’, ‘Öyle diyorlar’ dedi. Biz Türk futbolunu hak ettiği yere getirmemiz için federasyon ve kulüpler olarak omuz omuza gelmeliyiz.”

”Gaziantepspor, zamanında şampiyonluğa oynamış bir takımken, kapısına kilit vuruluyorsa buna çok iyi bakmamız lazım. Sağlıklı mali yapı, sportif başarıyı getiriyor. Sportif başarı daha iyi mali yapıyı getiriyor. Böyle bir döngü var.”

”Bence Fenerbahçe iyi yönetilmiyor. Günü kurtarma anlayışıyla yönetiliyor. Şampiyon olayım, sonra bakarım deniliyor, ama şampiyon olamayınca da olmuyor. Kalıcı başarı nedir? Devamlı Avrupa’da olabilmek, kurada karşı takımların tercih etmeyeceği takımlar olabilmek. Sürdürülebilir bir performans ve ekonomi gerekir.”

”Fenerbahçe’nin hisseleri rehinde, basketbol salonu rehinde. Bir sürü gelir temlik edilmiş. Aslında taraftar da bunu çok önemsemiyor.”

”Ben hayal vadetmiyorum. Benim için verdiğim sözü tutabilmek çok çok önemlidir. Ben verdiğim sözü tutabilmeliyim. Burası Fenerbahçe, milyonlara hitap eden bir yer. Kendi şirketlerimizden çok daha sorumlu davranmamız gerekir. Fenerbahçe’nin başındaki isim tutartlı olmalıdır.”

”KARŞILIK BEKLEMEDEN F.BAHÇE’YE VERECEĞİM BİR MEBLAĞ VAR”

”Fenerbahçe’nin gelirleri düşüyor, giderleri artıyor. Gelirleri arttırmamız lazım. Gelirleri arttırma kısmında ben ve arkadaşlarımın direk etkili olacağı alanlar var. Ali Koç olarak, karşılık beklemeden Fenerbahçe Spor Kulübü’ne vereceğim bir meblağ var. İkincisi sporsorluklar konusu. Fenerbahçe Spor Kulübü’nün sponsorluk yapılabilecek tüm alanlarının maksimum seviyeye getirileceğinin taahhüdünü verebilirim.”

”UEFA ile en direk görüşmeler yaptık. UEFA insanları teşvik etmek için çalışıyor. Gidiyorsunuz anlatıyorsunuz, finansal açıdan nasıl bu sıkıntıdan çıkacağınızı anlatıyorsunuz.”

”BENİM HABERLERİMİ FB TV’DE GÖREMEZSİNİZ…”

”Ben ne diyorum, çıkalım bir televizyona, canlı yayına. Bunu her yerde söylüyorum. Her konuda yanıt geliyor, defterleri açalım ve televizyona çıkalım konusunda yanıt gelmiyor.”

”Hiçbir tesisimizi kullanamıyoruz. FB TV, radyo, internette beni göremiyorsunuz. Haberimiz bile yapılmıyor. Üye bilgilerine ulaşmamız sıkıntılı. Galatasaray seçimleri yapıldı ve bu bilgilerin verilebildiğini öğrendik.”

”Ali Bey bizim projelerimizi çalıyor’ dediler. Bunu yapabilecekleri çok uzun vakitleri oldu. Karalama kampanyası yaptılar. Bıçak kemiğe dayandı ve ben artık bazı şeyleri konuşmak zorunda kaldım. Biz bu hale gelmemesi için çok mücadele ettim.”

”Benim hakkımda 101 kişi suç duyurusunda bulunmuş. Evrağın özü şu, benim FETÖ’cü olduğum, 3 Temmuz’u benim yönettiğim gibi gibi, deli saçması… Bazı insanlar bana geldi. Başkanımızın bazı gruplara benim bir FETÖ projesi olduğumu anlattığını söylediler. İnsanları korkutmaya çalıştığınız zaman ya sindirirsiniz, ya da daha kamçılarsınız. Bu beni cesaretlendirdi. Ben bana olan sevgiden yola çıktım. Ölüm-kalım olmadığı müddetçe de devam edeeğim.”

”Ben milli duyguları çok gelişmiş bir insanım. Siyasete gireceğim algısı yaratılıyor. Benim siyasetle bir işim olmaz. Hiçbir düzeyde… Ancak başkanımızın yaydığı bir olay var, benim niyetim Fenerbahçe değilmiş, siyasete girmekmiş. Bundan medet ummak, Fenerbahçe Başkanı bu seviyeye gelmemeli.”

”Alex’in hepimizin gönlünde yeri farklıdır. Örnek bir sporcu olmuştur. Hataları olmamış mıdır? Olmuştur ama bu şekilde gidişi kabul edilemez. Birine jübile yapılacaksa her oyuncu için bir standart geliştirmeliyiz. Her iyi futbolcu iyi hoca olacak diye bir şey yok. Şu an Alex’in kendisini ispatlaması lazım.”

Cubuklu mobil uygulamasıyla spor haberlerine herkesten önce ulaşmak için tıklayın

Söz sizde