Aziz Yıldırım: ”Emre’yi aradım, yönetime alacaktım”

0
206
views
Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım, 2-3 Haziran’da yapılacak başkanlık seçimi öncesinde açıklamalar yaparken, Medipol Başakşehir ile yeni sözleşme imzalayan eski oyuncuları Emre Belözoğlu hakkında da konuştu. 

Aziz Yıldırım, CNN Türk’e yaptığı açıklamada Emre Belözoğlu’nu yönetime almayı planladığını ancak tecrübeli oyuncunun sözleşmesini uzattığını söylerken, “Emre’yi aradım, telefonu açmadı. Bir gün sonra Başakşehir ile sözleşme imzalamış. İmzalamasa çağıracaktım, yönetime alacaktım. Gerekirse kurslara gönderecektim” ifadelerini kulandı.

İŞTE YILDIRIM’IN MİLLİYET GAZETESİ’NE YAPTIĞI AÇIKLAMALAR

EMRE İLE ARALARINDA SORUN VARMIŞ

“Sportif direktörlüğe o dönem Terraneo’yu getirince Emre’yle ilgili konuştuk. ‘Emre kalsın’ diye Terraneo’ya deklare ettik. Hocayla konuşalım dedik, kalmasını istiyoruz. 1907 Derneği’nde bir toplantı yaptılar. Inter’deyken aralarında sorun varmış, o sorundan dolayı emri vaki yaptı. Biz de bir şey yapamadık, gitmeseydi iyiydi, öyle davrandı. Göreve getirdik diye, hep karışmayın diyorsunuz. Biz de karışmadık. Emre ile hep görüşüyorum. Futbolu bıraksa yönetime alırdım.”

KOCAMAN İLE SÖZLEŞMEMİZ VAR

“Aykut Kocaman’la problemimiz yok. 1 yıl daha sözleşme var, zaten antrenörümüz. Maçtan sonra da görüşemedik. Kuyt’ın jübilesine gitti, oradan İngiltere’ye geçti. Cuma günü dönecek, seçim sonrası konuşacağız. Geçen sene neler yanlıştı? Değerlendirir, ona göre hareket ederiz. Vefayla alakası yok. Birincisi Aykut Kocaman doğru düzgün bir sistem yaratmaya çalışıyor. Sisteme inanıyorsak da ona destek olmalıyız. Taraftar illa hemen şampiyon olalım, takımı ileride hücum eden pozisyona getirelim istiyor. O zaman bunun devamlılığını yaşayamayız. Şimdi olursun da 3 sene şampiyon olamazsın. Ama sistem olması lazım. Alttan yukarı herkes aynısını oynayacak. Herkes her şeyi bilecek, bu sistemle başarı gelecek”
 

Cubuklu mobil uygulamasıyla spor haberlerine herkesten önce ulaşmak için tıklayın

Söz sizde