Yıldırım ile 12 dönem, 97 yönetici

0
79
views

Fenerbahçe Kulübünde hafta sonu yapılacak seçimli olağan genel kurulda 13. kez başkan adayı olan Aziz Yıldırım, 20 yılı aşkın görev süresinde 97 farklı yöneticiyle çalıştı.

Fenerbahçe’ye ilk kez başkan seçildiği 15 Şubat 1998’de, Yıldırım’ın listesinden 1 asil, 5 yedek üye yönetimi kazandı.

Bir oyla geçtiği rakibi Vefa Küçük’ün listesiden 16 ismin de bulunduğu yönetim kuruluyla 4 ay görev yapan Yıldırım, 14 Haziran 1998’deki olağanüstü genel kurulda tek aday olarak seçime girerek, ilk kez kendi oluşturduğu yönetimle çalışmaya başladı.

Eski ekibindeki isimlere karşı

Aziz Yıldırım’ın başkanlığını yaptığı yönetim kurullarında yer alan isimler, 3. kez Yıldırım’a karşı başkanlık mücadelesine girdi.

Sarı-lacivertli kulüpte 14 Haziran 1998’de yapılan seçimli genel kurulda yönetime giren Hulusi Belgü, 31 Mayıs 2015’te Yıldırım’a karşı başkan adayı oldu.

20 Şubat 2000 seçiminde yönetim kurulu listesinde yer bulan Şadan Kalkavan ise 24 Mayıs 2009’da gerçekleştirilen kongrede Aziz Yıldırım’a rakip çıktı.

25 Haziran 2006 ile 24 Mayıs 2009’da yapılan kongrelerde iki dönem yönetime seçilen Ali Koç ise hafta sonunda gerçekleştirecek olağan genel kurulda başkan adayı olarak Aziz Yıldırım’dan görevi devralmaya çalışacak.

Aziz Yıldırım’ın yönetim kurulları

Aziz Yıldırım’ın 12 farklı dönemde görev yaptığı yönetim kurulları şöyle:

15 Şubat 1998 seçimi

Abdullah Acar, Mehmet Yıldırım, Sema Küçüksöz, Nuri Tuna, Ünal Öğer, Adem Türkmen, Davut Dişli, Necati Aslan, Erdal Tontu, Ahmet Eraslan, Cem Pehlivan, Celal Aras, Üstün Akmen, Köksal Özbek

Yedek üyeler: İbrahim Topçu, Orhan Uzunal, Mehmet Vodina, Suavi Eman, Seval Atasagun, Metin Akbaşoğlu, Rahmi Kanbay

14 Haziran 1998 seçimi

Gürbüz Refioğlu, Abdullah Kiğılı, Mehmet Aydın, Köksal Özbek, Osman Yalçın, Mithat Yenigün, Nihat Özdemir, Nihat Özbağı, Ali Yıldırım, Bekir Hulusi Cansu, Hulusi Belgü, Önder Fırat, Necdet Ersoy, Rint Akyüz

Yedek üyeler: Celal Sever, Servet Arar, Şükrü Çıtal, Kadir Hattat, Kenan Şişik, Zafer Tankal, Ünal Uzun

20 Şubat 2000 seçimi

Şadan Kalkavan, Murat Özaydınlı, Nihat Özdemir, Atilla Kıyat, Osman Yalçın, Tahir Perek, Hamdi Akın, Dursun Ekşioğlu, Selim Soydan, Uğur Dündar, Mahmut Uslu, Mehmet Vodina, Ertuğrul Hataylı, Vedat Olcay

Yedek üyeler: İbrahim Güven, Kudret Fikirli, Burak Karabacak, Mehmet Karasu, Ünal Uzun, Suavi Eman, Nail Kır

1 Temmuz 2001 seçimi

Uğur Dündar, Vedat Olcay, Atilla Kıyat, Hamdi Akın, Nihat Özdemir, Osman Yalçın, Murat Özaydınlı, Mahmut Uslu, Zeynep Sabancı, Ali Raif Dinçkök, Nihat Özbağı, Mithat Yenigün, Sadettin Saran, Alaeddin (Ali) Yıldırım

Yedek üyeler: Mehmet Karasu, Burak Karabacak, İlhan Yüksel Ekşioğlu, Işık Eyigüngör, Rahmi Eyüboğlu, Ozan Ayan, Ünal Uzun

3 Mart 2002 seçimi

Atilla Kıyat, Nihat Özbağı, Mithat Yenigün, Osman Yalçın, Alaeddin (Ali) Yıldırım, Nihat Özdemir, Sadettin Saran, Hakan Bilal Kutlualp, İlhan Yüksel Ekşioğlu, Zeynep Sabancı, Vedat Olcay, Murat Özaydınlı, Mahmut Uslu, Murat Aşık

Yedek üyeler: Mehmet Karasu, Işık Eyigüngör, Rahmi Eyüboğlu, Ünal Uzun, Orhan Demirel, Burak Karabacak, Hakan Dinçay

7 Mart 2004 seçimi

Nihat Özdemir, Vedat Olcay, Zeynep Sabancı, Nihat Özbağı, Osman Yalçın, Mithat Yenigün, Alaeddin (Ali) Yıldırım, Murat Özaydınlı, Mahmut Uslu, İlhan Yüksel Ekşioğlu, Hakan Bilal Kutlualp, Mehmet Karasu, Serhat Çeçen, Tuncay Uzun

Yedek üyeler: Işık Eyigüngör, Hakan Dinçay, Turhan Şahin, Semih Özsoy, Ünal Uzun, Rahmi Eyüboğlu, Ercan Karasu

5 Mart 2006 seçimi

Nihat Özdemir, Vedat Olcay, Zeynep Sabancı, Nihat Özbağı, Alaeddin (Ali) Yıldırım, Murat Özaydınlı, Mithat Yenigün, Mahmut Uslu, İlhan Yüksel Ekşioğlu, Serhat Çeçen, Faruk Neşet Yalçın, Tuncay Uzun, Şekip Mosturoğlu, Tahir Perek

Yedek üyeler: Ömer Temelli, Ünal Uzun, Rahmi Eyüboğlu, Turhan Şahin, Hakan Dinçay, Işık Eyigüngör, Ercan Karasu

25 Haziran 2006 seçimi

Nihat Özdemir, Ali Koç, Vedat Olcay, Nihat Özbağı, Ali Yıldırım, Murat Özaydınlı, Mithat Yenigün, Mahmut Uslu, İlhan Yüksel Ekşioğlu, Serhat Çeçen, Faruk Neşet Yalçın, Tuncay Uzun, Şekip Mosturoğlu, Tahir Perek

Yedek üyeler: Ömer Temelli, Ünal Uzun, Semih Özsoy, Rahmi Eyüboğlu, Turhan Şahin, Hakan Dinçay, Ercan Karasu

24 Mayıs 2009 seçimi

Nihat Özdemir, Ali Koç, Vedat Olcay, Abdullah Kiğılı, Nihat Özbağı, Murat Özaydınlı, Mithat Yenigün, Şekip Mosturoğlu, Cihan Kamer, Mahmut Uslu, İlhan Yüksel Ekşioğlu, Alaeddin (Ali) Yıldırım, Serhat Çeçen, Ömer Temelli

Yedek üyeler: Hüseyin Ersan Topbaş, Semih Özsoy, Ünal Uzun, Turhan Şahin, Hakan Dinçay, Yasemin Merçil, Emin Gürhan İskender

20 Mayıs 2012 seçimi

Abdullah Kiğılı, Mithat Yenigün, Nihat Özbağı, Alaeddin (Ali) Yıldırım, İlhan Yüksel Ekşioğlu, Ömer Temelli, Talat Yılmaz, Ender Alkaya, Tahir Perek, İsfendiyar Zülfikari, Semih Özsoy, Deniz Tolga Aytöre, Mehmet Şekip Mosturoğlu, Hüseyin Ersan Topbaş

Yedek üyeler: Yasemin Merçil, Ünal Uzun, Hakan Dinçay, Mustafa Serdar Erkan, Turhan Şahin, Ahmet Ketenci, Yalçın Haker

3 Kasım 2013 seçimi

Abdullah Kiğılı, Mithat Yenigün, Mahmut Nedim Uslu, Nihat Özbağı, Ahmet Özokur, İlhan Yüksel Ekşioğlu, Ender Alkaya, Ahmet Tahir Perek, Ömer Temelli, İsfendiyar Zülfikari, Deniz Tolga Aytöre, Mehmet Şekip Mosturoğlu, Turhan Şahin, Erhan Türkoğlu

Yedek üyeler: Ünal Uzun, Hakan Dinçay, Mehmet Selim Kosif, Mustafa Serdar Erkan, Yalçın Haker, Metin Doğan, Selim Sapan

31 Mayıs 2015 seçimi

Mithat Yenigün, Mahmut Nedim Uslu, Nihat Özbağı, Murat Özaydınlı, İlhan Yüksel Ekşioğlu, Ender Alkaya, Alaeddin Yıldırım, Ömer Temelli, Mehmet Şekip Mosturoğlu, İsfendiyar Zülfikari, Önder Fırat, Erhan Türkoğlu, Ozan Balaban, Mehmet Tahir Sarıoğlu

Yedek üyeler: Hakan Dinçay, Mehmet Selim Kosif, Metin Doğan, Mustafa Serdar Erkan, Selim Sapan, Cenk Başak, Barış Altuğ Aydil

Cubuklu mobil uygulamasıyla spor haberlerine herkesten önce ulaşmak için tıklayın

Söz sizde