Ali Koç: “Bayrakları hazırlayın”

0
216
views

Fenerbahçe’de Pazar günü gerçekleştirilecek tarihi kongre öncesi Başkan adayı Ali Koç, beIN Sports Haber’e özel açıklamalarda bulundu.

Fenerbahçe Başkan adayı Ali Koç, seçim öncesi yaşanılanlardan, taraftarın seçime yaklaşımından, sarı-lacivertli ekipte gerçekleştirmek istediği gençlik ateşinden ve Türk futbolundaki şiddetten bahsetti.

Fenerbahçe Başkan Adayı Ali Koç, sözlerine sokaktaki taraftarın yapmak istediği felsefeyi anladığını söyledi ve, ”Binlerce insanla görüştüm, ‘kimi getireceksin, kimi transfer edeceksin’ gibi sorularla az karşılaştım. Felsefemizi insanlar anladı. Ben bilmiyor muyum, Barcelona’dan o gelir, Juventus’tan bu gelir demeyi. Fenerbahçe’nin acil problemleri var” dedi.

Fenerbahçe ve rakiplerinin şampiyonluk sayılarına değinen Başkan adayı Ali Koç, “Biz önce kendi ligimizi domine etmeliyiz ve rakiplerimizin şampiyonluk sayısını geçmeliyiz. Kabul edilir şampiyonluklara baktığımızda, tarihimizde ilk kez bir rakibimizin 2 şampiyonluk gerisine düştük. Eskisi gibi dominant ve lider hale gelmemiz lazım.” ifadelerini kullandı.

Fenerbahçe kadrosunda gençleştirme operasyonu olacağının sinyallerini veren Başkan adayı Ali Koç, Real Madrid ve Barcelona’dan örnek verirken, “Şampiyonlar Ligi’nde Real Madrid, Barcelona 18-19 yaşında oyuncuyu oynatmıyor mu? Ajax’ın yaş ortalaması 23. Nesi zor genç oyuncu oynatmanın, ben anlamıyorum. Yaşla, başla alakası yok. Futbol takımının kadrosunda 11 kişi 30 yaş üstü.” dedi.

Fenerbahçe Başkan adayı Ali Koç, kongre ile ilgili endişelerinin olup olmadığına dair sorulan soruya, “Endişelerim olmaz olur mu? Şu nedenle endişem var. Sandık sayılarını 47’den 18’e indirdiler. 55-60 olması gerekiyordu. 20-22 bin kişinin katılacağı bir kongreyi mümkün olan en rahat şekilde yapmanın kime zararı olabilir? Niyet; millet bıksın, usansın, oy veremesin.” cevabını verdi.

Fenerbahçe Başkan adayı Ali Koç, sarı-liacivertli taraftarların kendisine olan desteğinden bahsederken şu ifadeleri kullandı; “Ben bu yola çıkarken, taraftara inanarak çıktım. Belki de Türk spor tarihinde hiç görülmemiş bir kitlesel hareketle buraya geldik. Başaracağız, hep beraber bir hayali gerçekleştireceğiz. Ne yaparlarsa yapsınlar.”

Son olarak, taraftara ”Bayraklarınızı hazırlayın!” çağrısında bulundu, ve “Kavgaysa kavga, tazminatsa tazminat… Her türlü mücadeleyi vereceğimizden şüpheniz olmasın. En büyük vefayı Fenerbahçe hak ediyor. Allah doğrunun yanında olacaktır, bayrakları hazırlayın.” dedi.

Cubuklu mobil uygulamasıyla spor haberlerine herkesten önce ulaşmak için tıklayın

Söz sizde