Aziz Yıldırım’dan flaş teklif!

0
323
views

Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım, Seçimli Olağan Genel Kurul Toplantısı’nda konuşmasını yapıtı. Aziz Yıldırım, Ali Koç’a “Gel futbol şubesinin başına geç, amatör şubeleri ben yöneteyim” teklifini yaptı. 

İŞTE AZİZ YILDIRIM’IN SÖZLERİ…

Sayın Fenerbahçeliler,

Herkes kendine gelsin. Burası Fenerbahçe genel kurulu. 20 sene hizmet ettim bu kulübe. Çocuğumun nafakasını yatırdım bu kulübe. 1 yıl hapis yattım bu kulübe. Buradan yarın üzülerek gidersiniz. Saygıyı kaybedersek Fenerbahçe bölünür. Dediğim noktaya geliriz. Seçilirse o başkan olur. Bırak abi. Televizyonlar veriyor, amigo gibi oldunuz. Bırakın bu işleri. Tribünde bağırmayanlar burada amigo gibi bağırmasın. Böyle bir şey olur mu ya! Aldık stadyuma, hep beraber eğlenelim, neşelenelim diye. Ali Koç bizim düşmanımız değil. Ben de onun düşmanı değilim. Ama bu ne ya! Lütfen, polis. Şurayı boşalt kardeşim.

“FENERBAHÇE KUVAYİ MİLLİYE RUHUDUR”

Fenerbahçe’nin en yüksek karar organı, genel kurulun ta kendisidir. Bu kurum, 20 yıl önce olmak üzere birçok defa seçtiniz. Erganili bir öğretmen çocuğu olan beni, devletin okullarında olan, diğerlerinden farkı olmadığını bilen beni başkan seçtiniz.

Fenerbahçe, elitist bir seçim yapmadı. Soy sop hiçbir şeye bakmadı. Şimdi gönülden gönüle konuştuğumuzu bilerek konuşuyorum. Ruhumuz bir diyerek bu yola baş koyduk. Her Fenerbahçeli, en az benim kadar saygıya hürmete layıktır. Fenerbahçelilik bir ruhla olmaktır. Fenerbahçe, Kuvayi Milliye ruhudur.

“BEN VE ARKADAŞLARIM DEĞİŞİRSE, SANKİ SİHİRLİ BİR OLAY GERÇEKLEŞECEK”

Muhalefetin en çok vurgu yaptığı şey, değişim. Elbette değişim gereklidir. Doğru zamanda, doğru şekilde yapıyorlarsa elbette. Bize muhalefet edenlerin değişiklikten kast ettikleri şey, yöneticilerin değişimi olsa gerek. Sanki ben ve arkadaşlarımız değişirsek, sihirli bir olay gerçekleşecek ve her şey değişecek. Ben ve yöneticilerimizin görevi bırakması, Fenerbahçe’nin faydasına olacaksa bunu en başta biz gerçekleştirirdik.

“AYIP EDİYORSUNUZ! BENİM PROJEM SAYESİNDE BURAYA GELDİNİZ”

Bakın çok ayıp ediyorsunuz, benim 1 Milyon Üye projesi sayesinde buraya geldiniz. Çok ayıp ediyorsunuz. Burada maç değil, kongre var. Ali Koç’a yapılan saygısızlığı kabul etmiyorum. Bana yapılan saygısızlığı da affetmem. Haberiniz olsun.

“BİZE BU ZULMÜ YAPANLARIN YAKALARINA YAPIŞAMIYORUZ”

Yargıtay hala ‘Fenerbahçe masum’ demedi. Bize bu zulmü yapanların yakalarına yapışamıyoruz, hesap soramıyoruz. Yargıtay meselesi bunun için önemli. Kendi adıma bir kaygım yok. Soracağım hesap kişisel değil, Fenerbahçe’nin hesabıdır.Ali Koç meseleyi yanlış anlamış. Fenerbahçe’ye bu kötülükleri yapanların kimler olduğunu bilmediğimiz için değil, elimizde yargı kararı olmaksızın yapacağımız her şey zorbalık olur.

“O FORMAYI BEN YAPTIRDIM, BEN! AYIP!”

(Kendisine tepki gösteren tribünlere dönerek)  “Bakın ben 1 yıl bu kulüp için hapis yattım. Siz orada 1 gün bile yatmazsınız. Ayıp ediyorsunuz ayıp. Fenerbahçe forması giyip buraya çıkanlara hakaret edemezsiniz. Fenerbahçe formasıyla genel kurula gelip böyle davranamazsınız. O formayı ben yaptırdım, ben! Ayıp!”

“ALİ KOÇ, FENERBAHÇELİ BİRİNİN DURUŞU BU MU OLMALI?”

“Ali Koç seni bir dilekçe korkutmuş, ürkütmüş, Fenerbahçeli birinin duruşu bu mu olmalı? Ali Koç, 101 kişinin BİMER’e yaptığı başvurudan endişe duyuyor. Bundan endişe duyan biri Fenerbahçe için hesap sorabilir mi? Sahip olduğu şirketlerin markasını düşünen biri, Fenerbahçe’nin haklarını savunabilir mi? Bu dilekçeden bizi sorumlu tutuyor, biz buna ihtiyaç duymayız.

Sahip olduğu şirketlerin markasını düşünen biri, Fenerbahçe’nin haklarını savunabilir mi? Bu dilekçeden bizi sorumlu tutuyor, biz buna ihtiyaç duymayız.”

“REAL MADRID’İN BAŞINA BUNLAR GELSE NE OLURDU?”

“Real Madrid’i düşünelim. Bir operasyon yapılıyor, başkanı ve profesyonelleri içeri giriyor en iyi oyuncuları takımdan ayrılıyor. Takımın prestiji sarsılıyor. Sonra Real Madrid Şampiyonlar Ligi’nden men ediliyor. 2011’de Real Madrid’in başına bunlar gelse ne olurdu, bugün kupayı alabilir miydi?

“FETÖ İLE ÖPÜP BARIŞALIM MI, ÖNERİNİZ BU MU?”

“Her şeyi 3 Temmuz’a bağlamayalım, doğru.FETÖ ile şimdi öpüşüp barışalım mı? Öneriniz bu mu? Kim bizden özür diledi? Diyorlar ki hep kavga, hep kavga. Aziz Yıldırım herkesle kavgalı diyorlar. Aklıma Nasreddin Hoca’nın fıkrası geliyor, hırsızın hiç mi suçu yok diye… Kavgamız şahsımla alakalı değildir. Ben Fenerbahçe’nin başkanıyım, Fenerbahçe’ye karşı küstahlaşan karşılığını alır. Bunun için kavga ederim.

Fenerbahçe her zaman şampiyonluğun birinci adayıdır. Biz her zaman rakiplerimize yardımcı olduk ama onlar bize böyle davrandığında ne yapacaktık? Ben Fenerbahçe başkanıyım, Fenerbahçe’nin hakkını savunurum. Bunun adı kavgacılıksa, kavgacıyım.”

“KARDEŞİM ALİ, NEDEN 19 AY ÖNCE BUNLAR AKLINA GETİRMEDİN?”

“Kardeşim Ali, neden 19 ay önce ortada seçim yokken bu kampanyayı başlattın? Bu sezon tribünde yaşadığımız bölünmenin, seçim yarışıyla hiç mi ilgisi yok?

Ali Koç, defalarca ‘Seçimi kazanamazsam, bir sonraki seçimde aday olmayacağım’ dedi. Bunun sebebi tribünlerde ayrımcılık olacağıymış. Buna saygı gösterebilirdim ama aklıma şu geliyor, neden 19 ay önce bunları aklına getirmedin? Tribünlerin odaklanmasını bozdun?”

“HANGİ TEK ADAMLIK?”

“Fenerbahçe’yi herkese rol model yaptık. Önce biz yaptık. 1 milyon üye projesini yaptık. Oy verenlerin sayısı arttı. Hangi tek adamlık?”

“VAZGEÇMEM! O ÇOCUKLARIN HAKKI İÇİN BEN VAZGEÇMEYECEĞİM”

“Çocuklara ‘şikeci’ denildi. O çocukların hakkı için ben vazgeçmeyeceğim. Herkes vazgeçebilir ama ben vazgeçemem. Okulda, sokakta ‘şikeci’ damgası yiyen çocukların hesabı sorulmasın, elinden alınan hakların tazminine gerek yoktur diyorsunuz. Benim aday olmama gerek yoktur. O çocukların hakkı için ben vazgeçmeyeceğim. O yüzden adayım. Benim babam öğretmen, ben bir öğretmen çocuğuyum ona göre…”

“Projelerimiz için ‘Neden bugüne kadar yapmadı’ diyenlere cevabım var. 3 Temmuz darbesinden sonra yeniden toparlanmak zaman aldı. Bazı kararlarımız yanlıştı.”

“SAYIN ALİ KOÇ, SEN NE VERİYORSAN VERECEĞİZ! HODRİMEYDAN”

“Sayın Ali Koç, sen ne veriyorsan aynısını yönetimim verecek. Futboldan anladığını söylüyorsun, gel futbolun başına geç, amatör şubeler bende olsun. İkimizde koyacağımız parayı koyalım, hodri meydan! 

Şimdi kim kendisi için Fenerbahçeli, kim Fenerbahçe için Fenerbahçeli bunu görmek için fırsat.”

Doğrular acıdır. Neden Lugano, Emenike, Santos giderken müdahale etmediniz? O çocuklara aranızda 5 milyon toplayıp verseydiniz, Fenerbahçe ertesi sezon şampiyon olsaydı.

Unutuyorsun Ali yaptıklarını ve söylediklerini. Ben unutmam. Bende öyle bir zeka var ki ben unutmam.”

“ALEX’İ BENİM KADAR SEVEMEZSİNİZ”

“Alex’i benim kadar sevemezsiniz ama ben Fenerbahçe’yi daha çok seviyorum. Ben kalktım, beni yuhaladınız. Ben tek başıma kalktım, hepinize rağmen Alex’i alkışladım. Çünkü o benim sporcumdu, ben onu seviyordum. Gitmesi gerekiyordu gönderdim.

Ümit Özat telefon bekliyor, arzu ederseniz bağlanacak. Sayın Koç, Ümit Özat kırmızı kart görüp sizin locanıza geldiğinde siz bir futbolcu hakkında kötü söz söylediniz. Ümit de tepki gösterince siz Ümit’i locanızdan attırdınız mı?”

“1 MİLYON ÜYE PROJESİ İÇİN DESTEK VERMEDİN ALİ BEY”

“Geldim sizin şirketlerinizden destek istedim, 1 milyon üye projesi için destek vermedin Ali Bey.”

“SANA KİM BİLGİ VERİYORSA YANLIŞ VERİYOR”

“Sana içeriden kim bilgi veriyorsa yanlış veriyor. Biz Terraneo’ya maaş değil, eşit bölünmüş şeklinde tazminat ödüyorduk.”

“AZİZ YILDIRIM BİLEREK VE İSTEYEREK ÜYE YAPMAMIŞTIR”

“Galatasaraylı, Beşiktaşlıları üye yapıyormuşum. Aziz Yıldırım bilerek ve isteyerek üye yapmamıştır ama bilmeden yapmış olabilirim. Ne dedik biz, bir gün herkes Fenerbahçeli olacak dedik. Hiç güleceğim yoktu, gülmeye başladım ya.”

“FENERBAHÇE HALKIN TAKIMI, 2006’DA DÜŞÜNDÜM”

“1 milyon üye projesi yaptım. Fenerbahçe halkın takımı, halka insin diye 2006’da düşündüm bu projeyi. Metris’teyken getirdim. Sonuçta bu tüzüğe bunu koyduk. Bir kişi referans verip ben Fenerbahçeliyim diyorsa üye oluyor. Onun geçmişini bilemem. “

“ALİ KOÇ’UN LİSTESİNDEKİ KARAÇAM, GALATASARAY’A ÜYE OLMUŞ”

“Ali Koç’un listesindeki Burhan Karaçam, 1980 yılında Galatasaray kulübüne üye olmuş. 1995’te ayrılmış, bizde üye olarak kalmış.”

 

Cubuklu mobil uygulamasıyla spor haberlerine herkesten önce ulaşmak için tıklayın

Söz sizde