“Son derece olgun…”

0
202
views
Spor yorumcusu Şansal Büyüka, Ali Koç’un Fenerbahçe Başkanı seçilmesinin ardından BeIN Sports’a açıkla

”FENERBAHÇE 50 BİN KİŞİYE GİDECEKTİR”

Fenerbahçeli arkadaşlarım var, kombinelerini iptal etmişlerdi. Şimdi birbirleri ile yarışıyorlar. Fenerbahçe yarından başlayarak, 50 bin kişi ile oynamaya hızlıca gidecektir. 400 milyon euroyu bulan, UEFA disiplini ve kontrolü altına giren, bütçesi sarsılan, barışı unutan bir Fenerbahçe var. Bu konularda sanıyorum ki Ali Koç, geniş kapsamlı ve kurumsal yapıyı öne çıkararak bir çalışma yapacaktır.

”ÇOK CİDDİ HESAP KİTAP DÖNEMİ”

Erdikler, Türkiye’nin mali denetim konusunda en önde gelen birinin yönetim kurulu başkanı. Bu şu anlama geliyor, Fenerbahçe’de çok ciddi hesap kitap dönemi başlıyor olabilir. Burhan Karaçam zaten Türk finansının önde gelen isimlerinden.

”RÜZGARLAR DAHA YAVAŞ ESECEK”

İstanbul’un 3 büyüğü arasında rüzgarlar daha yavaş esecek.

”FB TV’YYE ÇIKMASINA İZİN VERMİYORSUN”

Ali Koç’un mağduriyeti de bu sonucu getirdi. Faruk Ilgaz Tesisleri’nde toplantı yapmak için Ali Koç’a izin verilmiyor. Ali Koç bir delege, bu izni vermiyorsun. Fenerbahçe TV’ye çıkmasına izin vermiyorsun.

”BU OLAYDAN SONRA OYLAR DEĞİŞTİ”

Bu 2 olaydan sonra kesin Aziz Yıldırım’ın yanındayken, biz oyları Ali Koç’a vereceğiz, vicdanızmı bunu kabul etmiyor diyenleri veriyorum. Ne olurdu orada toplantı yapsaydı? Fenerbahçe TV’de bakıyorum 2 dakika sonra röportaj verdi. Demokratikleşmeyi öğrenmemiz, benimsememiz, özümsememiz lazım.

”SON DERECE OLGUN SEÇİM”

Son derece olgun bir seçim olduğunu düşünüyorum. Fenerbahçe’nin yenilenmeye ihtiyacı vardı. Ali Koç’u tebrik ediyorum, Aziz başkana geçmiş olsun diyorum.

”TÜM TÜRKİYE’Yİ İLGİLENDİRİYOR”

Son yıllardaki futbolda kötü gidiş, taraftar ile gerginlik, taraftara hakaret edenlerin yönetim kurullarında olması farkı çıkardı ortaya. Herkesin beklediği bir fark da değildi bu. Bu ülke kulüpleri o kadar köklü ki, sadece kendilerini değil, tüm Türkiye’yi ilgilendiriyor. Dilerim her şey Fenerbahçe için iyi olur.

malarda bulundu.Cubuklu mobil uygulamasıyla spor haberlerine herkesten önce ulaşmak için tıklayın

Söz sizde