Demirkol: “Önemli olan para değil”

0
158
views
Radyospor’da yayınlanan Gün Ortası programında Emrah Karalinç’in sorularını yanıtlayan Demirkol’un değerlendirmelerinden derlediklerimiz şu şekilde;

Milli takıma neden ilgi bu kadar az?

Spor, takım tutmak, spor kahramanlarıyla ilgilidir. Ülkemizde spor kahramanlarının sayısı oldukça az. Çok fazla aday çıkıyor ama beklenen olgunluğu ve gelişimi gösteremiyorlar. Milli kahramanlar olmayınca da büyük turnuvalara gidemiyoruz.

Arda Turan, bundan sonra milli takıma ne katabilir?

Arda Turan’ın suçunun cezaları verildi. Bizde maalesef herhangi biri bir hata yaptığı zaman bizim tarafımızda görmüyorsak çok gaddar davranıyoruz. İyi ve futbola konsantre bir Arda Turan’a zaten “hayır” diyemeyiz.

“Milli Takım’dan gelecek adına umutlu değilim”

Gelecek adına milli takımdan çok fazla umutlu değilim. Bir milli takımdan umutlu olmak için Ümit Milli Takımın ilk 11’ini ezbere sayabiliyor olmamız lazım.

Fenerbahçe’de Ali Koç neleri değiştirmeli?

Ali Koç Fenerbahçe’de genel felsefeyi değiştirmeli, zaten bunun için geldi. Ortak aklın ve çoğulculuğun hakim olduğu, ama sonunda Ali Koç’un kendisinin karar vereceği bir düzen gelmeli. Aziz Yıldırım’ın hakkı ödenmez ama hayat devam ediyor.

Demirkol: Önemli olan kasaya para koymak değil, felsefenin değişmesi

İnsanlar Ali Koç’un kulüp kasasına koyacağı parayı düşünüyor ama önemli olan bu değil, önemli olan felsefe. Sonrasında da futbolu planlamalı. Teknik direktör ve oyuncular bunlardan daha sonra planlanmalı.

“Kocaman, Fenerbahçe’ye yanlış zamanda geldi”

Aykut Kocaman’ın Fenerbahçe’de devam etme ihtimali var. Aykut Kocaman, Fenerbahçe’ye yanlış zamanda geldi. Geçen yıl aceleci davranmasaydı bu sezon tek aday olarak göreve gelirdi. Planlı biri ama kararlarında aceleci davranıyor.

Demirkol: Ali Koç, eğer inanıyorsa Kocaman ile devam etmeli

Fenerbahçe’nin yeni başkanı Ali Koç, Aykut Hoca’ya inanıyorsa onunla çalışmalı. Aykut Kocaman’ın devam etme ihtimali kuvvetsiz bir ihtimal değil.

“Hareketli bir transfer dönemi öngörmüyorum”

Mali durumlar ortada. Fenerbahçe’nin yollaması gereken oyuncular var. Galatasaray transfer yapabilmek için Garry Rodrigues’i iyi bir fiyata satmalı. Beşiktaş’a Şampiyonlar Ligi’nden para gelmeyecek. Ben, renkli ve hareketli bir transfer dönemi öngörmüyorum.

Cubuklu mobil uygulamasıyla spor haberlerine herkesten önce ulaşmak için tıklayın

Söz sizde