Yönetimin 34’lük delikanlısı!

0
189
views

Fenerbahçemizin tarihi kongresinde göreve gelen Ali Koç yönetiminin en geç yönetim kurulu üyesi olan 34’lük delikanlısı Burak Çağlan Kızılhan’ın adeta beş parmağında beş marifet çıktı…

Genç yaşına rağmen kısa vadede hem ülkemizde hem de ülke dışında gösterdiği başarılarla bir çok ödüle layık görülen Fenerbahçe Yönetim Kurulu Üyesi işadamı Burak Kızılhan’ın özellikle Ortadoğu’da söz sahibi olan en popüler Türk işadamlarından biri olmasıyla dikkat çekiyor.

Fenerbahçe camiasının 1907 derneğindeki başarılarıyla yakından tanıdığı ve Ali Koç yönetiminin uluslararası ayaklarından biri olması pek muhtemel olan genç ismi Burak Kızılhan Ortadoğu’nun en prestijli yayın kuruluşlarından Construction Week’in belirlediği bölgenin en etkili 100 ismini kapsayan Power 100 listesinde Türkiye’yi temsil eden iki Türk’ten biri olma başarısı göstermiş. AE Arma Elektropanç CEO’su ve yönetim kurulu üyesi Kızılhan 5. kez yer aldığı listede ( 2012, 2013, 2015, 2016, 2017) hem Türkiye’yi temsil eden iki kişiden biri olma hem de yüz kişilik listenin en genç ismi olma başarısıyla dikkat çekiyor.

Fortune Türkiye’nin belirlediği “40 Yaş Altı 40” listesine 2016 yılında giriş yapmış, 2017 listesinde ise 26. sıraya kadar yükselme başarısı gösteren Kızılhan, Fenerbahçe Spor Kulübü Yönetim Kurulu’nun dışında 1907 Fenerbahçe Derneği ve Endeavor Türkiye ve TÜSİAD gibi sivil toplum kuruluşlarında halen görev almaya devam etmekte.

BURAK ÇAĞLAN KIZILHAN KİMDİR ?

1984 İstanbul doğumlu olan Burak Ç. Kızılhan ilk öğrenimini Şişli Terakki’de orta ve lise öğrenimini St. Benoit Fransız Lisesinde tamamlamış. Daha sonra Londra’daki University of Hertfordshire’da Elektrik-Elektronik Mühendisliği üzerine lisans, yine Londra’da bulunan Brunel University’de Mühendislik Yönetimi alanında master yapmış. Kızılhan, ayrıca, Harvard Business School’da Finans alanında Executive eğitimi almış.

Eğitim hayatından sonra Schneider Electric İngiltere’de iş hayatına atılan Fenerbahçe Yönetim Kurulu üyesi, Kızılhan, 2 sene proje müdürü görevini sürdürdükten sonra 2010 yılında aile şirketleri olan AE Arma-Elektropanç’ta İş Geliştirme Müdürü ve Orta Doğu-Kuzey Afrika (MENA) operasyonlarının başında yer almış ve 2014 yılından itibaren şirketin Yönetim Kurulu Üyeliği ve Genel Müdür Yardımcısı görevine getirilmiştir. Kızılhan, Haziran 2017’den itibaren AE’nin CEO’luk görevininin yanı sıra GEO Kolejleri yönetim kurulu üyeliği görevini yürütmekti. Burak Çağlan Kızılhan, evli ve bir kız çocuğu babası.

Cubuklu mobil uygulamasıyla spor haberlerine herkesten önce ulaşmak için tıklayın

Söz sizde