Dirk Kuyt’ta pürüz çıktı

0
269
views

Ali Koç’un başkanlık koltuğuna oturur oturmaz futbol şubesini teslim ettiği Comolli, hayalindeki hoca adayını buldu. Birçok isimle görüştükten sonra Phillip Cocu’da karar kılan Fransız futbol adamı, 47 yaşındaki çalıştırıcı ile yaptığı ilk temastan olumlu sonuçla ayrıldı.

PSV ile sözleşmesi 1 yıl daha devam etmesine rağmen, Cocu’nun bu hafta içinde İstanbul’a gelerek Fenerbahçe ile sözleşme imzalaması bekleniyor. Transfer çalışmaları da Comolli ve Cocu’nun işbirliği çerçevesinde gerçekleşecek.

İkisi de hayal kırıklığı Cocu, imzayı atması durumunda Fenerbahçe tarihinin 3. Hollandalı teknik direktörü olacak. Daha önce 1990-1991 sezonunda Guus Hiddink, Sarı-Lacivertli ekibi çalıştırmıştı. Hiddink yönetiminde 39 resmi maçta 16 galibiyet, 9 beraberlik, 14 yenilgi elde eden Kanarya, ligi 5. sırada tamamlayabilmişti. Son olarak da 2016-2017 sezonunda Advocaat Fenerbahçe’nin başına geçmiş, 55 resmi maçta 30 galibiyet, 16 beraberlik ve 9 yenilgi elde etmişti. Takım ligi 3. bitirince de, Advocaat ile yollar ayrılmıştı.

Dirk Kuyt’ta pürüz çıktı

Cocu Fenerbahçe’ye gelirken, yardımcı antrenör olarak da Dirk Kuyt ile anlaşma yapılması bekleniyordu. Ancak Sarı-Lacivertli ekibin eski futbolcusu, Feyenoord kulübüne söz verdiğini ve alt yaş kategorilerinde antrenörlük yapacağını söyledi. Bu gelişme üzerine yardımcı hocalık için Kuyt isminin rafa kaldırıldığı öğrenildi.

Cubuklu mobil uygulamasıyla spor haberlerine herkesten önce ulaşmak için tıklayın

Söz sizde