Cocu: “3-2’de yapabilirdik.”

0
108
views

Fenerbahçemiz’in UEFA Avrupa Ligi D Grubu 3. maçında Anderlecht ile 2-2 berabere kaldığı mücadele sonrası Philip Cocu, basına toplantısı düzenledi. 

Cocu, konuşmasının başlangıcından yenilen golün hayal kırılığı olduğunun dikkatini çekti ve, “Her iki takımın da istekli olduğu bir maçtı. İlk yarıda iyi oynadık ama hak ettiğimiz golü bulamadık. Orta sahada birçok top kaptığımızı gördük. Son derece hayal kırıklığı yaratan bir gol yedik, ceza sahasındaki ilk tehlikelerden birinde gol yedik.” dedi. 

Gördüğü mücadelenin kendini mutlu ettiğini dile getiren Hollandalı teknik direktör, “Devre sonrasında da ikinci golü erken gördük kalemizde. Anderlecht gibi bir rakibe karşı 2-0 geri düşüyorsanız işiniz çok zordur. Gördüğüm mücadele beni memnun etti, disiplinli mücadele ettik son ana kadar. Bu akşam plana sadık kaldık.” ifadelerini kullandı. 

Skorun memnun edici olduğunu ifade eden Cocu, “İkinci gol iyi bir organizasyon sonrası gelmiş goldu. 3-2 de yapabilirdik. Böyle bir deplasman karşılaşmasında 2-2’lik skor da memnun edici.” yorumunda bulundu. 

Fiziksek bir problemin olduğunu düşünemeyen Philip Cocu, “Herhangi bir fiziksel problemimiz olduğunu düşünmüyorum. Son perşembe-pazar maçına bakarsak o iki maçta en iyi sonuçları aldığımızı görebiliyoruz fiziksel olarak. Kısa zamanda iyi performans gösterebileceğimizi bize gösteren verilerdi o maçlar.” dedi. 

Son 1.5 ayda fiziksel olarak takımın geliştiğini söyleyen Philip Cocu, “Bugün şartlar farklıydı. Saha içerisinde birçok kötü nokta vardı. Son 1.5 ayda fiziksel açıdan oldukça geliştiğimizi görebiliyorum. Bu akşam rakibin nasıl oynadığını gördüğünüzde üçlü savunma kararının doğru olabileceğini düşündük. Rakip forvetlerin nasıl arkaya sarktığını ve beklerinin ileride oynadığını görünce dörtlü oynamak risk olurdu.” ifadelerini kullandı. 

Ofansif olarak oynadığını ifade eden Cocu, Benzia ile ilgili yaptığı yorumda, “Orta sahamızın hata yaptığı iki anda bunun onların işine yaradığını gördük. Her rakibe karşı kazanmak istersiniz ancak bazen farklı sistemlerde oynamanız gerekir. Takımı tebrik ediyorum, iki farklı dizilimde de iyi işler çıkardıklarını gördük. Şunu da eklemek istiyorum, ofansif olarak da karar verdik. İki forvet oynadık ve arkalarında Benzia vardı, rakibimiz de üçlü savunma oynadı. Rakibin iyi ve zayıf yanlarını değerlendirmelisiniz her zaman, biz de buna göre tercih yaptık.” dedi. 

Hakem Kabakov hakkında, “Yeterince dikkat çekti” yorumunda bulunan Cocu, “Hakem hakkında bir şey söylemek istemiyorum. Yeterince dikkat çekti zaten. Sizler de iyi analiz etmişsiniz, maç içinde olanları gayet iyi gözlemlemişsiniz. Oyuncularımız için çok iyi olan nokta var, ikinci yarıda 11 kişi kalmayı başarıp kırmızı kart görmediler. Bu hakemle bunu yapabilmek çok zordu.” dedi. 

Barış Alıcı’nın oynamamasıyla ilgili yaptığı yorumda genç yıldızın mücadele etmesi gerektiğini dile getiren Hollandalı teknik adam, “Sezon başında iyi bir durumdaydı, şu anda zor bir dönemde. Onun gibi bir transfer yaşadıysa, bu durum normal karşılanabilir. Onun, bu durumdan çıkabilmesi için mücadele etmesi gerekiyor. Tıpkı, Oğuz Kağan gibi. O , bu akşam forma giymeyi hak etti. Onların antrenmenları ve gelişimleri, formalarını etkiliyor. Barış var, Eljif var Oğuz var. Bir çok genç oyuncumuz var, iyi çalışan, kendini gösterebilen. Yiğithan var, her zaman iyi bir şekilde çalışan bir oyuncumuz, o da iyi izlenimler veriyor.” dedi. 

Cubuklu mobil uygulamasıyla spor haberlerine herkesten önce ulaşmak için tıklayın

Söz sizde