“Fenerbahçe hata yapmazsa…”

0
82
views
Mehmet Demirkol, Galatasaray-Fenerbahçe maçı öncesi değerlendirmeler yaptı.

FREY BUGÜN 11’DE OYNAYABİLİR

Enerjisinden dolayı Frey de oynayabilir. Becerisinde dolayı değil ama. Soldado’da olabilir ama Soldado’nun son oynadığı maçlarda top gitmiyor resmen. Frey olabilir. Bunu söylediğime inanamıyorum aslında ama yetenek düşük ve pozitif görüntü sergiliyor.

KOLAY KONSANTRE
Fenerbahçe için Cocu sonrası ilk maçın Galatasaray karşısında olması bir şans. İstedikleri bozan oyunu oynayıp savunmada kalmaları eleştirilmez. Ayrıca konsantrasyon sağlamak da kolay olacaktır.

HATA YAPMAZLARSA…

Koeman büyük ihtimalle 5’li bir savunmayla kontra oyunu isteyecek. Eğer büyük savunma hataları yapmazlarsa Hasan Ali, Elijf ve Benzia’nın driplingleriyle oyunu ileri taşımaya çalışacaklar.

YÜZDE 50 ŞANSLARI OLUR

Bu üç oyunun performansı Fenerbahçe için her şey… Ancak bu planın tutması için atan ve tutanın seviyesini yükseltmesi şart. Özellikle Harun ve Soldado’nun standartlarının çok ötesine çıkmaları gerekiyor. Eğer orta sahada hızlı paslarla çıkarlarsa karta yakın Galatasaray orta saha ve savunmasının direncini düşürüp coşkularını köreltebilirler. Bu durumda yüzde 50 şansları olacaktır.

Cubuklu mobil uygulamasıyla spor haberlerine herkesten önce ulaşmak için tıklayın

Söz sizde