“Hollanda futbolu aptallaştı”

0
96
views

İngiliz futbol yazarı Simon Kuper, Hollanda futbolunun son dönemdeki düşüşü ile ilgili konuştu ve son kurbanı Phillip Cocu olan, öncesinde de Frank de Boer, Andries Jonker ve Peter Bosz‘un görevine son verilmesiyle öne çıkan teknik direktör kıyımı ile ilgili konuştu.

Hollanda’nın eski günlerinden uzak olduğunu vurgulayan Kuper, “Hollanda futbolu yavaş gelişiyor, kötü bir reputasyonu var. Yeniliklere açık değil, çok yavaş ve oyuncular az gelişmiş. 2000’lerin futbolu oynanıyor” dedi.

Hollanda’nın sisteminin gelişime açık olmadığını söyleyen yazar, “Frank de Boer Crystal Palace’e geldiğinde, aklında bir fikir vardı: Futbolu biz icat ettik ve burada birilerini üzeceğim. Ama çalışmayan bir sistem ortaya sürdü. Topla oynamak istedi ve bu sistem de işe yaramadı. Hollanda futbolu aptallaştı. Hollanda’nın avantajı, her zaman diğerlerinin oyunlarından daha akıllı bir yaklaşım ortaya koymasıydı. Artık bu yoksa, sen de normal bir ülke olurdu” yorumunu yaptı.

Fenerbahçe, tarihinin en kötü başlangını yaptığı Phillip Cocu’nun ayrılığının ardından Galatasaray derbisinde 2-0’dan geri dönerek 2-2 ile 1 puan almıştı.

Cubuklu mobil uygulamasıyla spor haberlerine herkesten önce ulaşmak için tıklayın

Söz sizde