“3 adımda Fenerbahçe’nin kurtuluşu”

0
139
views
İşte Gürcan Bilgiç’in 3 adımda Fenerbahçe için çizdiği kurtuluş planı…

“KASIMPAŞA MAÇI İYİ SONUÇ”

Gidişata nereden baktığınıza bağlı olarak son Kasımpaşa maçını “iyi sonuç” olarak değerlendirmek doğru olur. Lig 15.’si kendi sahasında lig ikincisinden puan aldı. Hem de galibiyeti kaçırarak.

“HEDEFİNE YÜRÜYEN BİR PERFORMANS”

Sezonun gelişimi, Fenerbahçe yorumlarını artık “büyük takım” bölümünden çıkarmak zorunda bıraktı bizi. Çünkü takımın bize verdiği veriler, karşımıza hedefine yürüyen bir performansa işaret etmiyor.

“MALUMU İLAN EDİYOR BEYEFENDİ”

Hem kulübü yönetenler, hem de takımın başında olanlar artık hedeflerden vazgeçip, bir an önce kabusu bitirmenin peşindeler. Ama yapamıyorlar. Comolli, “Taraftar haklı, biz de üzülüyoruz” dedi. Malumu ilan ediyor beyefendi.

“NASIL BİR YOL HARİTASINA SAHİPSİNİZ?”

Durumu tersine çevirmek adına gayretiniz nedir, hangi önlemleri aldınız veya nasıl bir yol haritasına sahipsiniz. Bunları açıklasa arkadaş, en azından “durumu fark etmişler” diyeceğiz.

“BİRİKİM VE TECRÜBEDEN YOKSUN”

Aslında en kötüsü bu. Sorunu çözebilecek birikim ve tecrübeden yoksun olmak. Vizyona hiç değinmiyorum bile. Eski yönetimler böyle durumlarda oyuncuları ya paralarını vermemekle tehdit eder, ya da çok para vererek istim üstünde tutarlardı.

“FUTBOL CAHILI PEREIRA’NIN BİLE PLANI VARDI”

Sonra da bu ödemeleri yapmadıkları için, öteki sezon inandırıcılık biterdi. Ancak futbol cahili Vitor Pareira’nın bile bir planı vardı. Bugün Cocu gitti, Onu getiren Comolli ipleri yardımcısı Koeman’a verdi ve durum senaryosu devam ediyor.

“F.BAHÇE’Yİ VE TÜRKİYE’Yİ BİLEN…”

Daha önce çarenin Aykut Kocaman veya Lucescu’yu takımın başına getirmek olduğunu söyledim. Çünkü iki teknik adam da sıradan kadrolar ile başarılı olmuşlardı. Aykut Hoca Konya’ya gitti, Lucescu milli takımda. O zaman en azından Haziran’a kadar Fenerbahçe’yi ve Türkiye’yi bilen bir teknik adama ihtiyaç var.

“ERSUN YANAL, DAUM, TAYFUN KORKUT, ÖZDEŞ”

Ersun Yanal ilk alternatif. Christoph Daum bu tecrübeye sahip ve Tayfun Korkut Ali Koç felsefesinin her bölümüne uygun. Hatta Kemal Özdeş’i de katabiliriz bu gruba. Takım kapasitesinin farkına varıp, oyunu organize edecek yetenekteki hocayı ilk adım olarak takımın başına getirmek zorundalar.

“KADRO DIŞILAR AFFEDİLMELİ”

İkinci adımda kadro dışı oyuncuların hemen affedilip, yeniden Samandıra’ya döndürülmesi olmalı.

“SORUNU ÇÖZMESİ GEREKEN, PROBLEMİN KENDİSİ”

Üçüncüsü ise tek forvetli sisteme geri dönecekler. Aklın söyledikleri ile Comolli’ninkiler bu virajda karşı karşıya geliyorlar. Sorunu çözmesi gerekenler aslında problemin kendisi olunca, maalesef böyle oluyor.

“ONLAR-BİZ DURUMU ÇIKTI”

Derbi cezalarıyla başladı hareketlenme. MHK’nın “ceza verdik” açıklamasıyla da sonuç buldu. Kulüpler Birliği’nin “ayrıcalık” açıklamasıyla da ortaya “onlar-biz” durumu çıktı.

Cubuklu mobil uygulamasıyla spor haberlerine herkesten önce ulaşmak için tıklayın

Söz sizde